Плетена ткаенина од рециклирана спандекс од полиестер што дише YA1001-S

Плетена ткаенина од рециклирана спандекс од полиестер што дише YA1001-S

Антистатички ефект Висока апсорпција на вода

Она што го велиме за дише е точката на дише за ламинираната мембранска ткаенина. Ткаенината е водоотпорна и дише, широко се користи во надворешниот простор.

Дишењето е степенот до кој ткаенината дозволува воздухот и влагата да минуваат низ неа.Топлината и влагата може да се акумулираат во микросредината во интимната облека од лошата ткаенина што дише.Испарувачките својства на материјалите влијаат на нивото на топлина и поволниот пренос на влага може да го намали топлинското чувство на влажност.Истражувањата покажаа дека перцепцијата на оценките за непријатност е значително поврзана со зголемувањето на температурата на кожата и стапката на потење.додека субјективната перцепција на удобноста во облеката е поврзана со топлинската удобност.Носењето интимна облека направена од материјал со слаб пренос на топлина предизвикува непријатност, со зголемување на субјективното чувство на топлина и потење што може да предизвика влошување на перформансите на носителот.Значи, подоброто дишење значи подобар квалитет на мембраната.

  • Број на модел: YA1001-S
  • Состав: 100% полиестер
  • Ширина: 63"
  • Тежина: 150 гсм
  • Боја: Прилагодено
  • Дебелина: Лесни
  • MOQ: 500 кг/боја
  • Пакување: Пакување на ролни

Детали за производот

Ознаки на производи

111111111111111111111111
СТАВКИ БР YA1001-S
СОСТАВ 100 полиестер
ТЕЖИНА 150 GSM
ШИРИНА 63"
КОРИСТЕЊЕ јакна
MOQ 1500м/боја
ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА 30 дена
ПОСТАНИЕ нингбо/шангај
ЦЕНА Контактирајте не

Плетената ткаенина од рециклирана спандекс од полиестер што дише е вид ткаенина која е направена од рециклиран полиестер и спандекс влакна.Тоа е лесна, растеглива и дише ткаенина која е совршена за активна и спортска облека.Оваа ткаенина е направена со комбинирање на рециклирани полиестерски влакна со спандекс влакна и потоа нивно плетење со помош на посебен процес.Добиената ткаенина е силна, издржлива и има одлични својства за отстранување на влага.Исто така е еколошки, бидејќи го намалува отпадот и потрошувачката на енергија во производствениот процес.Оваа ткаенина е популарен избор за облека за вежбање бидејќи е удобна, лесна и овозможува целосен опсег на движења за време на вежбањето.

Би сакале да ја претставиме нашата плетена ткаенина за дише, рециклирана спандекс од полиестер.Оваа ткаенина е специјално дизајнирана да обезбеди удобност и издржливост.Плетената конструкција овозможува воздухот да циркулира, обезбедувајќи дише.Дополнително, ткаенината е изработена од рециклиран полиестер што го прави еколошки избор.

1001-S (2)
Плетена ткаенина од рециклирана спандекс од полиестер што дише
Плетена ткаенина од рециклирана спандекс од полиестер што дише

Со вклучување на спандекс, оваа ткаенина нуди одлично растегнување и обновување без да ја изгуби својата форма.Идеален е за спортска, активна облека и спортска облека.
Уверени сме дека нашата плетена ткаенина од рециклирана спандекс од полиестер што дише ќе ги задоволи вашите барања и ќе го подобри квалитетот на вашите производи.

Главни производи и апликација

功能性Апликација详情

Повеќе бои за избор

боја приспособена

Коментари на клиентите

Осврти на клиенти
Осврти на клиенти

За нас

Фабрика и магацин

фабрика за ткаенини на големо
фабрика за ткаенини на големо
магацин за ткаенини
фабрика за ткаенини на големо
фабрика
фабрика за ткаенини на големо

Нашата услуга

service_dtails01

1.Препраќање контакт од
регион

contact_le_bg

2.Клиентите кои имаат
соработувал повеќе пати
може да го продолжи периодот на сметката

service_dtails02

Клиент од 3,24 часа
специјалист за услуги

Извештај од испитот

ИЗВЕШТАЈ ОД ИСПИТУВАЊЕ

Испратете прашања за бесплатен примерок

испрати прашања

Најчесто поставувани прашања

1. П: Која е минималната нарачка (MOQ)?

О: Ако некои стоки се подготвени, Нема Moq, ако не се подготвени. Moo: 1000m/боја.

2. П: Може ли да имам еден примерок пред производството?

О: Да, можеш.

3. П: Можете ли да го направите врз основа на нашиот дизајн?

О: Да, секако, само испратете ни примерок за дизајн.